Tajné triky bytových dizajnérov: Ako urobiť ešte krajším úplne bežný priestor?

Na to, aby ste mohli aplikovať rady interiérových dizajnérov, nepotrebujete bývať v luxusnom priestore s drahým zariadením. Ide to aj v úplne bežnom byte či dome. Vyžarovanie vášho domova sa úplne zmení a ide to aj bez toho, aby bola vaša renovácia nákladná.

Tajné triky bytových dizajnérov: Ako urobiť ešte krajším úplne bežný priestor?
(zdroj: unsplash.com)

Pohľad na steny vás musí baviť

Nápadné farby, abstraktné obrazce, kvety. To sú len tri z mnohých vzorov výrazných a hravých tapiet. Okamžite nimi zmeníte dizajn miestnosti a po tom, čo sa vám prestane páčiť, ho opäť viete zmeniť len za jediný deň. Možno ste nevedeli, že tapeta môže byť štartérom emócií. Ak nie ste veľkým fanušíkom tapiet, vyskúšajte nástenné maľby. Tie sú umiestnené priamo v maľovke a pripomínajú zdobené steny z minulosti. Nezabudnite ani na strop – je to ďalšia stena, ktorú môžete využiť, ak ho ozdobíte obrazcami, jemnými farbami či dokonca zrkadlom.

Starožitnosti majú cenu a šarm

Dostaňte k sebe domov prírodu. Ak si totiž prinesiete z obchodu domov kvetináč s niečím zeleným, získate odrazu do izby viac svetla, pohody a príjemnej energie. Zároveň môžete zakryť aj jej nedostatky. Možno budete prekvapení, ale aj do moderného domu sa hodia starožitnosti. Musíte im však vyhradiť priestor. Môže to byť napríklad vintage koberec alebo starožitná váza či lampa.

Urobte si doma atmosféru bežného pubu

Možno máte pocit, že symetria je základom krásy. Dizajnéri však sami radi veľakrát porušia pravidlá. Asymetrické prvky totiž dodávajú akémukoľvek priestoru umelecký nádych. A čo tak barové stoličky? Prinášajú sviežosť a ležérnosť z bežného baru k vám domov. Takýto trik s vysokým nábytkom môžete použiť, ak máte všeobecne problém s metrami štvorcovými. Pridanie vysokých kusov nábytku do malých a nízkych miestností vytvorí ilúziu rozsiahleho obytného priestoru. Môžete použiť aj police na knihy, skrinky a textílie, ktoré visia zo stropu a siahajú až po zem. Takýto iný rozmer dodá vášmu domovu aj kov. To, čo je z dreva alebo plastu, dostane úplne iný vizuál, ak je to z kovu.