Ako prakticky usporiadať zádverie a vstupnú chodbu?

Dvere robia domov. To je síce pravda, sú vstupom do vašej domácnosti, no rovnako dôležitý je aj prvý dojem po ich otvorení. Taktiež treba myslieť na praktickosť a účelnosť. Návšteva príde možno raz za čas, no pre vás bude zádverie a vstupná chodba priestorom, ktorý vás privíta vo vašom domove deň čo deň. Viete, ako ho prakticky usporiadať?

Ako prakticky usporiadať zádverie a vstupnú chodbu?
(zdroj: unsplash.com)

Držte sa pravidla 80:20

Jedná sa o výborné pravidlo, ktoré môžete uplatniť nielen pre zádverie a vstupnú chodbu, ale rovnako aj pre celý váš domov. Podľa tohto pravidla by ste mali 80% vecí a predmetov schovať pred pohľadom očí, napríklad umiestnení do skriniek, zvyšných 20% by malo byť vidieť. Tu sa môže jednať o dekorácie, závesné zrkadlo, svietniky, rôzne doplnky a všetko to, čo chcete, aby bolo vidieť.

Menej je niekedy viac

Ak však neviete čo, tak to nerobte na silu. Postačiť môžete praktická lavica, kde si môžete po príchode položiť tašku s nákupom, kufrík, kabelku a pomôže aj vtedy, keď sa budete chcieť vyzuť alebo zašnurovať šnúrky na topánkach deťom. Na stenu môžete zavesiť praktické zrkadlo. Ak ho umiestnite správne, môžete získať aj viac svetla.