Alobal nemusí byť iba na balenie desiaty. Zistite, na čo všetko sa dá použiť

Alobal zvykne mať vo svojej domácnosti takmer každý. Práve preto nám častokrát môže pomôcť nahradiť veci, ktoré akurát nemáme. Vedeli ste, že má okrem toho, na čo je určený, desiatky možností využitia?

Alobal nemusí byť iba na balenie desiaty. Zistite, na čo všetko sa dá použiť
(zdroj: unsplash.com)

Pomôcka do kuchyne

Asi sa vám už stalo, že vám v zle uzatvorenej cukorničke zaschol cukor do jedného neforemného celku. Skôr, než ho vyhodíte a začnete zháňať nový, skúste tento trik: vložte masu cukru do alobalu a na päť minút ju zohrejte v rúre na 300 stupňov Celzia. Cukor by mal byť hneď pripravený na použitie. Idete zdobiť vianočné perníčky alebo koláčiky? Ak práve doma nemáte cukrárenské vrecúška, nahraďte ich alobalom. Upravte si ho do požadovaného tvaru, zvrchu naplňte polevou a odrežte špičkou. Rozdiel pri zdobení ani nepostrehnete.

Čistiaci prostriedok

Alobal môžete použiť dokonca aj na čistenie. Použite ho napríklad na riad, z ktorého sa snažíte odstrániť zvyšky zaschnutého jedla. Vyformujte kúsok alobalu do malej guličky a jednoducho použite namiesto drôtenky alebo hubky na riad. Vyčistiť sa s alobalom dá aj gril – polejte ho bielym vínnym octom, chvíľku počkajte a špinu jemne alobalom odstráňte. A ak by vám napríklad pri grilovaní chýbal riad, nie je nič jednoduchšie, než ho vytvoriť z alobalu. Či už potrebujete príbor, tanier alebo čokoľvek iné, alobal vám pomôže odľahčiť tašku, ktorú si so sebou beriete na piknik alebo do záhrady.

Brúsič nožníc

Kto by nechcel mať požehlené čo najrýchlejšie! Obzvlášť pánske košele sú tvrdý oriešok. Skúste si pod ne na žehliacu dosku položiť hliníkový alobal a žehliť ako obvykle. Fólia odrazí teplo späť do odevu a zákonite sa tak zhyby na oblečení vyhladia rýchlejšie. Neverili by ste, no alobal využijete aj pri sťahovaní nábytku. Ak ho umiestnite na nohy kresla alebo skrinky, nábytok sa vám bude po podlahe kĺzať ľahšie a neoškriete tak ani podlahu. Naostrenie nožníc býva častokrát problém, pretože sa nemôžu brúsiť na klasickej brúske na nože. Ak alobal preložíte šesť až sedemkrát do tvaru štvorca a zastrihávajte do neho nožnicami, až kým dosiahnete želanú ostrosť hrán.