Najväčšie prehrešky interiérovej módy alebo ako by to už u vás viac nemalo vyzerať

Ak ste si bývanie zariaďovali pred desiatimi rokmi, možno sa niečo z nasledujúcich vecí vo vašom byte alebo dome ešte vyskytne. Možno sa vám zdá, že je to stále moderné, ale k modernému interiéru už tieto veci rozhodne nepatria!

Najväčšie prehrešky interiérovej módy alebo ako by to už u vás viac nemalo vyzerať
(zdroj: unsplash.com)

Veľkoplošné priestory sú za zenitom

Moderný vidiecky štýl má už naozaj najlepšie roky za sebou. Áno, vždy bude mať v interiéri svoj priestor, ale v drevenom zrube, na ranči alebo na vidieku. Do trojizbáku na sídlisku ho teda rozhodne nezavádzajte. Ani otvorené kuchyne už zďaleka nie sú tak trendy, ako kedysi. Potrebu oddelených miestností ešte posilnila pandémia, preto sú veľké kuchyne čoraz menej žiadúce. Zdá sa, že ľudia opäť objavili čaro súkromia a zatvorených dverí.

Minimalizmus už nie

Minimalistický štýl ešte stále slávi svoj boom, ale postupom času sa z tejto peknej idey stala v praxi neudržateľná záležitosť. Ak žijete osamote alebo iba s partnerom, do istej miery pre vás môže byť minimalizmus príjemný. Ale váš dom alebo byt by mal byť predovšetkým vaším odrazom a rozprávať váš príbeh, takže sa nebojte praktických odkladacích priestorov a vecí, ktoré sa vám rokmi nahromadia. Bytoví dizajnéri v nasledujúcich rokoch očakávajú skôr viac vrstvený, modernistický a maximalistický štýl.

Zabudnite na biele kúpeľne

Rovnako sú na ústupe jednofarebné a príliš neutrálne interiéry, hlavne v prípade bielej farby. Je totiž nielen nudné, ale v prípade bielej farby aj nepraktické. Ľudia trávia vo svojich domovoch dosť času na to, aby zatúžili po farbách, vrstvách, textúrach či materiálových mixoch. Ani inšpirácie z Youtube, TikToku, Instagramu či iných platforiem už nie sú také moderné. Recyklovaný dizajn sa stal neoriginálnym, navyše neberie do úvahy širší kontext a to, čo vyzerá tak dobre na sociálnej sieti niekoho iného, nemusí vyzerať rovnako u nás doma. Požívajte internet ako zdroj inšpirácie, nie ako nástroj na kradnutie trendov, ktoré nemusia byť vždy naozaj trendmi.